service above self

Alte date de contact

Info Rotary

LISTA OFICIALA DE CONTACTE

Cum aflati cand un club Rotary se intruneste ? Pur si simplu indreptati-va catre Lista oficiala de conacte a Rotary International. Publicatia anuala de aproximativ 900 de pagini, publicata pe CD, este umpluta de cu informatii actuale despre Rotarieni si cluburi Rotary. Ziua de intrunire, ora, si locatia a fiecarui club din cele peste 34.000 de cluburi este insiruita. Lista oficiala de contacte furnizeaza numele, adresa de strada, si adresa de e-mail a fiecarui presedinte si secretar de club, precum si numarul de membri de club si data constituirii. Lista oficiala de contacte inregistreaza de asemenea bogate informatii despre cele aproximativ 530 de districte ale Rotary, precum si compozitia si scopul tuturor comitetelor oficiale ale RI si unitatilor de comanda. Sunt incluse numele si adresele membrilor actualului Consiliul Director al RI si ale tuturor fostelor consilii. Exista o lista a actualilor Administratori a Fundatiei Rotary si a comitetelor Fundatiei, toti fostii presedinti RI cu ideile centrale pentru anul lor, si o lista de vanzatori autorizati sa vanda articole Rotary. Este un ghid perfect pentru a face contacte Rotary atunci cand calatoriti. Lista oficiala de contacte poate fi comandata de la Sediul Mondial RI sau oficiile internationale. Rotarienii pot gasi de asemenea informatii despre intrunirile de club prin cautarea in Localizatorul de Club la www.rotary.org si prin aplicatia Localizatorul Clubului Rotary.